O nas

PATI to dwa zakłady produkcyjne – piekarnia i cukiernia, oraz 14 sklepów firmowych: w Rypinie, Brodnicy, Wąbrzeźnie, Golubiu-Dobrzyniu, Sierpcu oraz w Skrwilnie i Lutocinie.

Wszystko zaczęło się w 1995 roku, kiedy senior Zenon Fede otworzył w centrum miasta małą domową piekarnię, wraz ze sklepem firmowym. Zapach świeżego pieczywa zaczął przyciągać tłumy, a jego pewna jakość zatrzymywać  na długie lata. Kolejny zakład przy ul. Mławskiej był świadectwem tego, jak  w dobie rozwoju przemysłowego można dobrze rozwijać biznes. W 1997 roku do firmy przystąpiła córka właściciela piekarni – Anita Fede – Chreścionko, obecna właścicielka zakładu. Nowoczesne spojrzenie na biznes otworzyło nowe możliwości. W ciągu kilku następnych lat, otwierają się nowe sklepy firmowe sieci pod szyldem PATI. Oprócz Rypina, są też w Brodnicy, Wąbrzeźnie, Golubiu-Dobrzyniu, Sierpcu oraz w Skrwilnie i  Lutocinie.

Wiele pracy i zaangażowania kosztują kolejne kroki w drodze do sukcesu, ale z czasem piekarnia staje się zbyt mała, aby pomieścić ogromny potencjał zakładu. Powstaje myśl o budowie nowoczesnej i w pełni profesjonalnie wyposażonej Cukierni. Wyzwanie to zostało podjęte i w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie  Rypin powstaje pierwszy taki zakład. Z rozmachem powstają coraz odważniejsze produkty, które trafiają na stoły naszych klientów.

Obecnie firmowa piekarnia znajduje się przy ul. Lissowskiego 3 w Rypinie. W jej ofercie znajduje się: wiele gatunków wyrobów piekarniczych, od zwykłego tradycyjnego chleba na naturalnym zakwasie, po pełnoziarniste chleby gatunkowe, pieczywo żytnie,  chleb na bazie maślanki, Czystoziarnisty, sojowo-dyniowy , chleb 3 ziarna, który cieszy się niesłabnącą popularnością, oraz wiele innych produktów.

Produkcja cukiernicza została w całości przeniesiona do zakładu przy ul. Bielawki. W stałej ofercie znaleźć można wyjątkowe produkty na każdą okazję. Zarówno  dekoracyjne torty, jak i ciasta deserowe, oraz pieczone. Tradycyjne serniki, szarlotki, oraz  ciasta mające nowoczesne i niespotykane połączenia smakowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, również najmłodsi klienci. Obecnie w ofercie pojawiły się również fototorty – torty z ulubionymi bohaterami bajek.

Bogata oferta sezonowa, pozwala  klientom cieszyć się z każdej nadchodzącej okazji, bowiem staramy się aby dedykowane produkty trafiały w najbardziej wymagające gusta. Obecnie proponujemy wspaniałe torty i babeczki z okazji Dnia Matki, a już niebawem zaprezentujemy nową ofertę skierowaną dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Poza działalnością zawodową, firma PATI uczestniczy w pokazach , szkoleniach oraz wyjazdach podczas których można zdobyć nowe inspiracje i pomysły do dalszej pracy.

Firma angażuje się również w pomoc charytatywną. Wspiera także Stowarzyszenie Inicjatywa, które wspomaga  działalność kulturalną, oraz oświatową miasta Rypin.

Pomysłów na przyszłość i planów na rozwój firmy nie brakuje. Już niebawem pierwszy wspaniały jubileusz. A to dopiero początek!

 

Komentowanie jest wyłączone